Ako to vidia moji klienti?

Po individuálnych lekciách Feldenkraisovej metódy u Katky odchádzam rozžiarená a spokojná po fyzickej, ale aj po duševnej stránke. Lekcie sú pre mňa veľmi zaujímavé. Katka vie neskutočne dobre vysvetliť pohyb. Vďaka cvičeniu s ňou som sa naučila rešpektovať hranice svojho tela a keď ma niečo zabolí, som už schopná sama sebe pomôcť. Ostatné potom dotiahneme spoločne. 

Zuzana Paulíkova

O Feldenkraisovej metóde som pred cvičením u Katky nikdy nepočul. Aj dnes mi je ťažké ju zrozumiteľne opísať. Napriek tomu každému odporúčam ten neopísateľný zážitok, ak sa mu podarí spoznať vlastné telo do takej miery, že doslova cíti, ako sa mu „defragmentuje“ telo a pravá polovica sa dorovnáva ľavej. Mentálnym vrcholom pre mňa bolo rozhýbanie prstov na nohách pomocou mysle. Odporúčam každému, kto sa chce posunúť v starostlivosti o vlastné telo o úroveň vyššie. 

Vladislav Janota

Môj problém s chrbticou a držaním tela začal už v detstve. Neustále som počúvala slová: ,,Vystri sa!“, ,,Zas sa hrbíš!“. Nech som sa vystierala akokoľvek, bolesť zostávala. V priebehu posledných rokov som vyskúšala rôzne druhy cvičenia, aby som odstránila bolesti hlavy a chrbtice. Už úvodná hodina s Katkou pre mňa znamenala veľký posun. Tak jemné a hlboké cvičenie som ešte nemala možnosť vyskúšať. Prostredníctvom malých pohybov som cítila svalstvo, o ktorom som ani netušila, že ho mám. S pomocou presných inštrukcií som dokázala nájsť to správne držanie tela, ktoré som hľadala už dávno. Konečne som pochopila čo znamená vystretý a správne sa pohybujúci človek. Tento druh cvičenia obracia pozornosť dovnútra a núti uvedomovať si vlastné telo, čo je pre mňa ideálny spôsob ako sa udržiavať v kondícii a na moje prekvapenie i formovať si postavu. Cvičenie zmenilo môj každodenný život s bolesťou na život bez nej. Preto by som ho chcela odporučiť všetkým, ktorí hľadajú možnosti, ako odstrániť nepríjemné bolesti a cítiť sa v pohode. V Zdravom pohybe nájdete spojenie príjemnej atmosféry, efektívnych cvičebných metód a odborného prístupu.

Jana Spišiaková

Katku už poznám pár rokov a rovnako dobre poznám jej nadšenie, odhodlanie a vytrvalosť. Napriek tomu, že som nikdy nemala „akútne“ bolesti, práve toto jej oduševnenie pre zdravý pohyb ma primalo k tomu, aby som začala navštevovať jej hodiny. Ako každá „kancelárska krysa“ aj ja som občas mala problémy s bolesťami chrbta, šije, či chodidiel (halluxy), ktorým som však až takú veľkú váhu nepripisovala. Až po prvých hodinách som zistila, aké je dôležité správne držanie tela, ako to môžem využiť pri behu či iných športoch, ako predísť prípadným problémom, či ako ich prejavy zmierniť.  Týmto Katke ďakujem, že ma do tejto problematiky vtiahla a že sa teraz môžem tešiť zo zdravšieho pohybu a krajších nôh.

Kvetoslava Dugasová

S Katkou cvičím už niekoľko mesiacov a napriek tomu, že si na cvičenie nenachádzam toľko času, koľko by som chcela, vidím veľké zlepšenia. Od detstva som mala zle držanie chrbtice a hoci som chodila na rehabilitačné cvičenia, žiadne zlepšenie neprichádzalo. Až pri cvičení s Katkou som sa naučila zapájať správne svaly a úplne inak si uvedomovať to ako stojím, čí chodím. Mám teraz vzpriamenejší postoj a stuhnuté trapézy, ktoré ma trápili posledne roky, sa uvoľnili. Po nedávnom pôrode som mala veľmi oslabene brucho, čo moje držanie tela ešte viac zhoršovalo. Vďaka cvičeniu s Katkou mám brucho teraz dokonca silnejšie ako pred tehotenstvom.

Ivana Sedliaková

Katku som si vybral na doporučenie a cvičili sme od Januára 2015 až do môjho odchodu do zahraničia v Sept 2015. Mojim prvotným zámerom bola rekonvalescencia zraneného kolena. Avšak na úvodnom stretnutí mi Katka povedala, že koleno je len súčasťou celého systému a najprv treba začať od celkového nastavenia tela. Počas 15 rokov sedavého zamestnania som získal viacero zlozvykov (hrbenie, posťahované šľachy, stvrdnutá šija…), ktoré som si uvedomoval, avšak robil len malo, aby som to zmenil. S Katkou sme začali na tom postupne pracovať. Veľmi oceňujem Katkinu profesionalitu, kompetentnosť a pochopenie. Katka sa pravidelne pripravovala na naše stretnutia, viedla si evidenciu o našich predchádzajúcich cvičeniach a customizovala cviky na základe mojich požiadaviek. Komunikácia s ňou je veľmi jednoduchá. Po 8 mesiacoch cvičenia cítim viditelné pokroky a dokážem lepšie precítiť svoje telo z vnútra. Spoluprácu s Katkou hodnotím vysoko pozitívne a nebyť môjho presťahovania, tak by som v nej určite pokračoval ďalej. V prípade záujmu rád poskytnem viac info na robospanar@gmail.com.

Róbert Špaňár