Skupinové lekcie Feldenkraisovej metódy (ATM)

Feldenkraisova metóda predstavuje účinný a šetrný spôsob, ako dosiahnuť lepšie držanie tela, obnoviť jeho flexibilitu a zlepšiť koordináciu pohybu. Využíva k tomu pomalé nenáročné pohyby a pozornosť zameranú na rôzne aspekty pohybu. Je vhodná pre každého bez ohľadu na vek a fyzickú kondíciu. Feldenkraisova metóda je celosvetovo vyhľadávaná ľuďmi s rôznymi pohybovými obmedzeniami, ako aj tanečníkmi, hudobníkmi, hercami a športovcami.

Pohybom k sebauvedomeniu / Awareness Through Movement (ATM)

Takto sa nazývajú skupinové lekcie Feldenkraisovej metódy, ktoré najčastejšie prebiehajú v ľahu na podložke a v sede. Počas skupinových lekcií vás budem slovne sprevádzať sekvenciami jednoduchých pohybov. Ide o pomalé pohyby v pohodlnom rozsahu. Nebudem nič precvičovať. Každý bude cvičiť podľa svojich možností a schopností. Vo Feldenkraisovej metóde sa kladie dôraz na to, aby ste vnímali ako pohyb robíte vy sami a nie ho mechanicky po niekom opakovali.

„To, o čo mi ide, nie sú flexibilné telá, ale flexibilné mozgy.“ Moshe Feldenkrais

Na skupinových lekciách nejde o výkon. Nečakajte žiadne naťahovanie a posilňovanie svalov. Feldenkraisova metóda využíva pohyb ako nástroj k učeniu sa novým spôsobom fungovania. Zlepšuje schopnosť uvedomovať si svoje telo a spôsob ako ho používame. Na lekciách Feldenkraisovej metódy sa váš mozog snaží rozpoznať vaše pohybové vzorce a objaviť nové a fyziologicky výhodnejšie spôsoby pohybu. Pomocou vedomého pohybu skúmate, ako sa vaše telo môže usporiadať efektívnejšie. Hľadáte, čo by ste mohli zmeniť, aby ste sa zbytočne nenamáhali a mohli robiť rovnakú činnosť s vynaložením menšieho úsilia. Vďaka tomu môžete vystúpiť zo zažitých vzorcov (nielen pohybových), ktoré vás častokrát vedú k rôznym obmedzeniam a bolestiam a začať sa hýbať a žiť s väčšou ľahkosťou.

MsKS LABYRINT – Senec

Mestské kultúrne stredisko (MsKS)

2. poschodie, miestnosť č. 2

STREDA 14:00, 18:00, 19:30 hod

Skupinová lekcia trvá 50-70 min.

1. lekcia (ukážková) ZDARMA

99 € / 8 ďalších lekcií

Spolu 9 lekcií

Skupinové lekcie prebiehajú v uzatvorenej skupine. Cvičí sa v pohodlnom oblečení, bez topánok a hudby. Sú vhodné pre všetkých – začiatočníkov, ale aj tých, ktorí už s Feldenkraisovou metódou majú skúsenosť. Na skupinovú lekciu si prosím prineste uterák, jednu vrstvu oblečenia naviac (sveter, mikinu) a v zime teplé ponožky.

UKÁŽKOVÁ HODINA

Najbližsia ukážková hodina sa bude konať v STREDU 3.4.2024 a v STREDU 10.4.2024 v čase o 14:00 hod a/alebo 18:00 hod v MsKS LABYRINT Senec (2. poschodie, miestnosť č. 2). 

V prípade záujmu ma prosím kontaktujte na t.č. 0903 324 726. Miesto na ukážkovú hodinu je potrebné si vopred rezervovať

V prípade záujmu o viac informácií ohľadom skupinových lekcií Feldenkraisovej metódy (ATM) ma prosím kontaktujte.